Toki Başvuru Ücreti Kaç Para

Toki Başvuru Ücreti Kaç Para

Toki başvuruları başladığın akla gelen en önemli sor TOKİ başvuru ücreti kaç para oluyor.  Her yıl değişkenlik gösteren TOKİ başvuru ücreti sabit bir rakam olmadığı için insanlar güncel başvuru ücretini merak ediyor.

TOKİ başvuru ücreti ne kadar

TOKİ başvuru ücreti ne kadar
 TOKİ başvuru ücreti ne kadar

 

TOKİ den ev almak için yüzde 10 peşinatın ardından kalan tutar için aylık 894 TL’den başlayan taksitler 140 aya varan vadelerle ev sahibi olma imkanı sağlanıyor. Konutlar 2+1 brüt 75 ve 85 metrekare ile 3+1 brüt 100 metrekare olarak projelendirilecek. 2+1 konutlar 140 bin TL ile 180 bin TL arasında, 3+1 konutlar ise 160 bin TL ile 210 bin TL arasında olacak. Bu konutlara başvuru yapmak için ödenecek tutar 2+1 konutlar için 500 TL, 3+1 konutlar içinse 1000 TL.

 

Toki Başvuru Ücreti Kaç Para
Toki Başvuru Ücreti Kaç Para

 

TOKİ’nin inşa ettiği konutlar için, noter huzurunda yapılan kura çekimi sonucunda hak sahibi olamayan kişilere başvuru bedelleri iade ediliyor. Yani TOKİ ye başvuru yaptığınız zaman ödeyeceğiniz başvuru ücreti eğer TOKİ nin noter huzurunda yaptığı çekilişlerden kazanım sağlayamazsanız sizlere geri iade edilmektedir. Bu konuda iade edilmeyen herhangi bir ücret yoktur.

TOKİ başvuru ücreti hangi bankadan ödendiyse yine o bankadan geri iade alınabilmektedir. Ancak iade süreleri vardır ve bunu iti takip etmek gerekir. Bu tutar aynı yılın sonunda veya bir sonraki yılın başında ödenebilmekte. TOKİ başvuru ücreti iadesi için TOKİ nin resmi web sitsinden duyurular yapılmaktadır.