İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma

 

İnternetten para kazanma

İnternetten para kazanma rehberi

Milenyum dediğimiz 21. yüzyılın başında hayatımıza giren İnternetin insanoğlunun hayatında bu kadar önemli bir yer kaplayacağını kimse bilemezdi. Geriye dönüp bir günü analiz edin ve telefonların elimizden düşmediğini kabul edeceksiniz. Telefon ve internet birleşkesi ile hayatımızdaki her şeye ulaşabiliyoruz ve bazılarımızın onlar olmadan yaşamakta zorlandığı kesinlikle bir gerçek. Dünyanın %21 oranındaki büyük bir çoğunluğu ise interneti farklı bir noktaya taşımız durumda çünkü onlar sadece mutlu olmuyorlar aynı zamanda para kazanıyorlar. Biz neden o %21 lik dilimin içerisinde olmayalım? Bugüne kadar yaşadığımız tecrübeler ile sizlere bu konuda yol göstermeye çalışacağız. Şimdi gelin internetten para kazanma yolları nelerdir, internetten para kazanmak için neler yapılması gerekir

İnternetten para kazanma yolları

internetten para kazanma
İnternetten para kazanma

Blog sitesi açarak para kazanma

İnternet üzerinden para kazanmanın en kolay yollarından birisi bir blog sitesi açarak burada paylaşımlarda bulunmak, insanların işine yarayacak bilgiler paylaşmaktır. Blog sitenizde yayınladığınız yazılar üzerinden sitenize ziyaretçiler geldiğinde artık para kazanmanın kapıları sizlere açılmış demektir. Bu yöntem ile para kazanmak için günlük sitenize en az 1000 kişi ziyaretçi çekmeye çalışmanızı tavsiye ederiz. Sitenize girecek ve yazdığınız yazıları okuyacak kişiler artık sizi düzenli olarak takip edecektir. 1000 ziyaretçi sayısına ulaştığınızda Google Adsense reklam firmasına başvurabilirsiniz. Google Adsense siteniz üzerindeki reklamlara tıklayan ziyaretçileriniz sayesinde para kazanmanızı sağlayacaktır. Özet olarak blog sitenizde ne kadar ziyaretçi ağırlarsanız o kadar fazla para kazanırsınız. Düzenli ve azimli olarak çalışırsanız aylık ciddi boyutlarda ödemeler alabilirsiniz. Blog sitenize giren kişi sayısına doğru orantılı olarak kazancınız artacaktır. Bu konu hakkında bilgi almak için bize yorumlardan sorunuzu iletebilirsiniz.

Youtube kanalı açarak para kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

Youtube kanalı açarak para kazanma son yılların popüler internetten para kazanma yollarından birisi, üzerine düşüldüğünde güzel getiri sağlayan bir iş. Hatta youtube kanalı açarak para kazanmak ile başlayan süreç ünlü olmaya kadar gidiyor. Günümüzde bir çok ünlünün ilk çıkış noktasu youtube. Bu işi yapabilmek için öncelikli olarak profesyonel bir kamera cihazına sahip olmalısınız. Ve insanlara anlatabileceğiniz bir şeylerinizin olması gerekmektedir. İlgi çekici. Uzmanı olduğunuz bir konuda bir youtube kanalı açın ve çektiğiniz videoları kanalınızda yayınlayın. İlk aylar pek bir gelir sağlayamasanız bile bakarsınız ileriki aylarda popüler bir youtuber olmuşsunuz. Denemeye değer bir iş kolu…

Twitch Yayıncılığı Yaparak Para Kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

Twitch ile para kazanma

Bu işte de Youtube de olduğu gibi kamera önünde yayın yapıyorsunuz fakat bir fark var. Twitch daha çok oyun üzerine kurulu bir platform. Bu platformda oyun oynayıp, canlı yayın yaparak oyunun oynanışı hakkında bilgiler veriyor, oyunu oynar iken hoş sohbetler yaparak izleyiciyi kendinize bağlamaya çalışıyorsunuz. Eğer izleyici kitleniz bonkörse canlı yayınlar ile her gün yüksek miktarda bağış toplayabilir ve ayda 1000-10.000 TL civarı hatta daha fazlasını kazanabilirsiniz. Örneği çok fazla bu yöntemden para kazananların

İnstagram’dan Para Kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

instagramda satış yaparak para kazanma

İnstagram aslında bir fotoğraf paylaşım sitesi fakat insanlar artık orayı bir sanal mağaza gibi kullanabiliyor. Çok fazla alıcı var nihayetinde ve bunu değerlendiriyor akıllı kişiler. Eğer elinizde satabileceğiniz bir ürün var ise bu ürüne özel İnstagram’da bir sayfa oluşturabilir ve takipçi kazanmaya çalışabilirsiniz. Takipçileriniz ürününüzü beğenirse sizden satın almak isteyecektir. Artık size kalan ürünüzü alıcıya kargolamak ve paranın hesabınıza yatmasını beklemek! Çok fazla püf noktası yok yani. Bir ürününüzün olması yetiyor. Kitleye ulaşmak için sponsor reklam vermek zorunda kalabilirsiniz tabiki ama bunuda dükkan kirası gibi değerlendirin.

Yandex toloka ile para kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

Rus arama motoru devi Yandex’in bir servisi olan Yandex.Toloka da kısa zamanda para kazanabilmek mümkün. Bunu yapabilmek için Yandex Toloka’ya kayıt olmalı ve size verilen görevleri yerine getirmeye çalışmalısınız. Bu yöntem ile haftada 20-30$ gibi paralar kazanmanız mümkün. Ülkemizde döviz kurunun da 5.30 olduğunu düşünürsek aslında çok da kötü bir gelir değil. Tam olarak öğrenciler için yapılabilecek bir iş tavsiyesi. Yandex Toloka ile hemen kazanmak için tıklayın. Kısa zamanda görev yaparak para kazanmaya başlayın…

Mobil Uygulamalar İle Para Kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

Gün içerisinde hiç elimizden düşmeyen akıllı telefonlar ile para kazanabileceğinizi düşünmüş müydünüz? Çoğunlukla sosyal medya, Whatsapp vs. için akıllı telefon kullanıyoruz ancak gün içerisinde telefondan yapabileceğimiz görevler ile para kazanabiliyoruz. Bu şekilde para kazanmanız için uygulama mağazalarındaki bazı para kazandıran uygulamaları telefonunuza indirmeniz ve sizlere verilen görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Çok zorlayıcı görevler olmuyor bunlar. Basitçe video izleme, uygulama indirme, uygulamaya yorum yapma gibi görevler ile ufak da olsa para kazanılabiliyor. Ayda 100 lira 200 lira kazansam yeter diyorsanız uygulanabilir bir yöntem.

Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

İnternetten para kazanmanın yolları arasında yer alan bir diğer iş: anket doldurmak. Basit bir iş olduğu için 7’den 70’e herkesin yapabileceği bir iş. Tek ihtiyacınız olan bir telefon ve internet bağlantısı. Bunlara sahip olduğunuzu varsayarsak bu işi yapabilmeniz için anket gönderen sitelere üye olmanız gerekmektedir. Pek çok şirket piyasa araştırması yapabilmek için anket dolduracak kişilere ihtiyaç duymakta. Anket dolduranlara da para ödemekte. Çok para kazandıracak bir yöntem değil ama az da olsa para kazanabilirsiniz.

Freelancer olarak para kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

Tasarım ve yazılım hakkında tecrübeliyseniz internetten para kazanma olasılığınız oldukça yüksek. Bunun için freelancer siteleri denilen iş veren ile işi yapan kişilerin buluştuğu platformlara kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sonrasında bu platformlar üzerinden kendi yeteneklerinize uygun işler alarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu bir logo tasarımı olabilir yada ufak bir kod parçası. Bilgisayar bilimleri hakkında bilgili ve iyi bir kod yazabiliyorsanız freelancer sitelerinde hiç boş kalmadan devamlı iş alabilirsiniz. Aşağıdan dünyada ve ülkemizde en popüler freelancer sitelerini görebilirsiniz;

  • freelancer.com (Global)
  • upwork.com (Global)
  • fiverr.com (Global)
  • sadeceon.com (Türkiye)
  • bionluk.com (Türkiye)

Bunlardan onlarcası daha var. Eğer sizin bir meziyetiniz varsa onu nakite döndürmek hiç zor olmayacaktır. Kesinlikle bu tür sitelerde var olmalı ve emeğinizin karşılığını evrenden istemelisiniz.

 

Link Kısaltma ile para kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

İnternetten para kazanma yolları arasında en kısa sürede sonuç alacağınız bir diğer iş; link kısaltarak para kazanmaktır. İnsanların tıklayacağı, çok aranan bir dökümanı, videoyu veya programın indirme linki para kazandıran kısaltma sitelerinde kısaltarak bir link alıyorsunuz. Daha sonra bu linkleri sosyal medyada, forumlarda, sözlüklerde, twitter hesaplarınızda paylaşıyorsunuz. Ürettiğiniz kısaltılmış linkler 1000 kez tıklandığında ortalama 1.5$ ila 3.00$ arası para kazanabiliyorsunuz. Öğrenciler ve boş vakti bol olanlar bu internetten para kazanma metoduyla haftalık 30$ kazanç elde edebilir.

PUBG Oynarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

Her geçen gün bir başka internetten para kazanma yolu ortaya çıkıyor. Son yılların meşhur yollarından birisi de PUBG oyununu oynayarak para kazanmak. Video oyunları ile aranızın iyi olduğunu düşünüyorsanız ve oyun oynamaktan zevk alıyorsanız bu iş tam size göre demektir. Bu yol ile para kazanmak için uzun saatler PUBG’ye vakit harcamanız ve oyunda yüksek miktarda sanal para toplamanız gerekiyor. Kazandığınız sanal paralar ile satın alacağınız kasaları veya itemleri satarak gerçek para kazanıyorsunuz. Hem para kazanıyorsunuz hem de eğleniyorsunuz ! Mükemmel bir iş.

Sosyal Medya Sayfasından Para Kazanma

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

 

Sosyal medya çağımızın vazgeçilmezi olmuş durumda. Günümüzün büyük bir bölümünü sosyal medya sayfalarına harcıyoruz ve like ar, retweet ler ile mutlu oluyoruz. Peki sosyal medyadan para kazanmak istemez misiniz ? Bazı yolları uygulayarak sosyal medyadan para kazanmak gerçekten çok keyif verici bir olay. Tek yapmanız gereken insanların sizi takip etmelerini sağlamak ve yüksek miktarda takipçi sayısına ulaştıktan sonra sayfanızda reklamlar yayınlamak. Bu yol ile gerçekten bir ev geçindirecek kadar para kazanabilen bir çok insan var.

Makale yazarak para kazanma

 

Evet bildiğiniz yazı yazmaktan bahsediyorum. İnternet sitesi olan insanlar özgün konularda makaleler yazarak sürekli içerik girmek zorundalar. Eğer içerik girmezlerse siteleri olumsuz olarak etkilenir. Bu sebeple özgün makale yazarlarına ihtiyaçları vardır. Hemen özgün diyince sanmayın ki uzman birine ihtiyaç var. Konuyu araştırarak özgün bir makalede yazabilirsiniz. Sadece kopya olmaması mühim olan.

Yorum yaparak para kazanma

Teknoloji forumlarında görebileceğiniz bir para kazanma yöntemidir bu çünkü internet sitesi olanlar veya ürün sahipleri “benim ürünüme x adet kadar yorum yaparsanız su kadar para veriyorum” diyebiliyor.  Başka kesimlerinde yoruma ihtiyacı var tabiki bu oldukça yaygın bir iş kolu olmuş pozisyonda. 1 Yorum için 10 kuruş kazanabileceğiniz platformlarda var.

 

Gelişen dünya koşullarında İnternet ortamı eskiye nazaran belli avantaj ve kolaylıklara sahip durumda. Nitekim en basitinden bir örnek verilecek ise faturalarınızı artık İnternet kolaylığı ile yerinizden kımıldamadan iki tıkla ödeme yapabiliyorsunuz. İnternet’in getirdiği avantajların yanında da bu fırsatları İnternet alemine atanlar ya da atan kurumlar da önem teşkil etmektedir.
Bu hızla gelişmiş ve hala da gelişmeye yüz tutan İnternet mecrası artık insanlara sunulan kolaylıkların yanında da Para Kazanmak gibi bir fırsat sunmaktadır. Para kazanmak internette birçok yol ile mümkündür. Nitekim, kendi yeteneğinize göre yazı yazarak, blog açarak ya da reklam gelirleri elde ederek İnternet ortamında hiç tahmin edemediğiniz kadar para kazabilir bunu da doya doya harcayabilirsiniz. En başında da belirttiğimiz gibi para kazanmak, özellikle İnternet ortamında, bir çok yol ile sağlanabilir. Bu hem İnternet hem de dış dünyayı da kapsayan bir durumdur. Nitekim para kazanmak her yiğidin harcı değildir. Parayı kazanmak için de biraz emek ve sabır gerektirir. Özellikle İnternet ortamı için sabır gereklidir.