Hurma yoğurt diyeti (Haftada 5 Kg)

Hurma yoğurt diyeti (Haftada 5 Kg)

 

Hurma Diyeti

Hurma diyeti nasıl yapılır

Hurma yoğurt diyeti nasıl yapılır – Diyet listesi

Hurma diyeti nasıl yapılır
Hurma diyeti nasıl yapılır

 

Kilo vermek isteyenlere değişik bir diyet tarzı daha sunulabilir. Ramazan aylarında sofralarımızdan eksik etmediğimiz hurma ile zayıflamak mümkün mü? 1 Haftada 5 Kilo Verdiren Hurma Yoğurt Diyet (Ender Saraç) Bildiğimiz üzere Peygamber efendimiz (sav) bazı günlerde sadece hurma yiyerek oruç tuttuğu zamanlar olmuş. Yemekten yarım saat kadar bir süre önce 3-4 tane hurma yiyerek hurmanın tok tutucu özelliğini anlamanız mümkün. (Phoenix dactylifera) Hurma bilinen en eski bitki çeşitlerindendir. Hurmanın faydaları saymakla bitmediği gibi her geçen zaman süresince daha yeni faydaları da ortaya çıkıyor. Lezzetinin güzel oluşunun yanında ise hurmanın besleyici özelliği de dikkat çekiyor.

Sağlıklı Zayıflatan Hurma Diyeti Listesi

Hurma diyeti nasıl yapılır
Hurma diyeti nasıl yapılır

 

Hurma bünyesinde barındırmış olduğu demir ve potasyum mineralleri ile birlikte metabolizmanın hızlandırılması açısından faydalı olduğu gibi lifli bir bitki olması sebebiyle de hurmayı zayıflamak için çok faydalı bir bitki haline getirmektedir. Hurma sindirim sistemini kolaylaştırmaya yardım ediyor. Bu sayede bir hafta içinde 5 kilo ve daha fazlasını vermemize olanak sağlıyor. Birçok ünlü tarafından denenmekte olan hurma diyeti medyanın da ilgisini çekmiştir.Hurma diyetinin bir diğer özelliği ise kan şekerini dengelemesi açısından faydalı olmasıdır. Saymakla bitmeyen diğer özellikleri arasında ise kansızlık, kabızlık, halsizlik gibi rahatsızlıklara da faydaları dokunmakta olan hurma zayıflamak için ise en etkili yollardan birisi kabul ediliyor.

Hurma Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Hurma diyeti nasıl yapılır
Hurma diyeti nasıl yapılır

 

Hurma diyeti yapan kişiler bu diyetten oldukça memnun kalıyorlar. Yapanlar 7 gün içerisinde 3-5 kilo ve üzerinin verilir olduğunu yorumlarda söylüyor. Yalnız bu diyet listesi size pek cazip gelmeyebilir yada koşulları biraz ağır gelebilir. Çünkü bir hafta gibi bir süreçte uygulanan bu diyette gündelik yemeğe yer yok sadece yoğurt ve hurma yiyeceğiz.

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

Malzemeler:

Hızlı kilo vermek için olanak sağlayan bu diyetin maliyeti de oldukça uygun. Hurma yoğurt diyetinin uygulanabilmesi için gerekli malzemeler ve hazırşanışı şu şekilde;

Medine Hurması (147 tane kadar)
Yoğurt (günlük 3 kase)

Hurma diyeti ile 1 ayda kaç kilo verilir.

Hurma diyeti nasıl yapılır
Hurma diyeti nasıl yapılır

 

Hurma Yoğur Diyet Listesinin Uygulanışı ve Tarifi

Günde 21 adete kadar hurma tüketme hakkımız bulunmakta, Günde 3 kase sabah, öğle, akşam olmak üzere yağı alınmış yoğurt hurma ile birlikte tüketilecektir. Her öğünümüzde 7 tane hurma ve yanında da 1 kase yağsız yoğurt yeme hakkımız olacak. 7 gün uygulayacak olduğumuz bu diyet programı sayesinde bir hafta içinde 5 kilo verme olanağı olduğu söylenmektedir. Günde 21 hurma ve 3 kase yağsız yoğurttan başka hiçbir şey tüketmemeliyiz. Bu diyet sırasında günlük su ihtiyacımızı bolca almayı unutmuyoruz. Şekersiz yeşil çay veya çeşitli bitki, meyve çayları da bu rejim sırasında şekersiz olarak, abartılmamak şartı ile tüketilebilir. Hurmanın tok tutucu etkisi sayesinde ve  içinde bulunan bir çok minarelinde etkisi ile sizi enerji kaybı, halsizlik sorunları gibi sağlık sorunları ile karşılaştırmayacak. Tam tersine hurma ve yoğurdun içinde bulunan birçok vitamin ve mineral sayesinde dinç kalacaksınız.Bu diyeti farklı sitelerde Ender Saraç tarifi olarak da görebilirsiniz. Listeyi uygularken dikkat edilmesi gerekenler yukarıda verilmişitir.