Covid-19 Kapsamında Fuarlarda Alınan Tedbirler ve Etkileri

Covid-19 Kapsamında Fuarlarda Alınan Tedbirler ve Etkileri

Covid-19 Kapsamında Fuarlarda Alınan Tedbirler ve Etkileri

2019 yılında ortaya çıkan ve dünya genelinde pandemi ilan edilmesine sebep olan Covid-19 hastalığı sebebiyle dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de fuar ve benzeri geniş katılımcılı bütün organizasyonlar alınan tedbir kararları kapsamında iptal edilmiş veya ertelenmişti. Salgının kontrol altına alınması ve aşılama sürecinin etkili şekilde sürdürülmesiyle birlikte yine tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de kısıtlamalarda kademeli olarak gevşemeye gidildi. Bu kapsamda birçok kimse tarafından büyük bir heyecanla beklenen fuar organizasyonları 2021 yılı itibariyle planlanmaya başlandı. Fuar organizasyonları düzenleyen firmalar tarafından ayrı ayrı fuar takvimleri açıklanırken, uzun süredir beklenen bazı organizasyonların ne zaman ve hangi şartlar altında gerçekleşeceği merak konusu.

2021 Yılında Covid-19 Tedbir Planları Sonrası İlk Fiziki Katılımcılı Fuar

Korona Virüs hastalığı tedbirleri kapsamında geçici olarak askıya alınan pek çok fuar kapılarını fuar severlere aralamaya hazırlanıyor. Son olarak pandemi süreci boyunca dijital katılım yoluyla gerçekleşen fuarlar, 2021 yılı kapsamında fiziki katılımcıyla ilk olarak Eskişehir’de Eskişehir Endüstri Fuarı aracılığıyla kapılarını araladı. Pek çok firmanın ürünlerini sergilediği organizasyon yüksek düzeyde ilgi görürken, devlet erkanından da önemli katılımcılar fuarda yerlerini aldı.

Eskişehir, son dönemde fuar organizasyonlarının merkezinde bulunuyor olmakla birlikte, geçtiğimiz yıl 2.cisi düzenlenmesi planlanan Eskişehir Tarım Fuarı, yine Korona Virüs tedbirleri kapsamında ertelenmişti. Dünya genelinde önemli tarım teknolojisi geliştiricilerini de ağırlayan fuarın ne zaman düzenleneceği başta tarım ve hayvancılıkla uğraşan yatırımcıların tarafından yüksek düzeyde merak ediliyordu.

TÜYAP tarafından açıklanan fuar takvimine göre Eskişehir Tarım Fuarı, 1-5 Eylül 2021 tarihinde düzenlenecek. Covid-19 tedbirlerinin en sağlıklı şekilde uygulanacağı organizasyon boyunca söz konusu tedbirler kapsamında belirlenen kurallara riayet edilecek. Fuar düzeninin belirlenmesinden fuar katılımcı sayılarına kadar son derece detaylı biçimde açıklanan organizasyona HES kodu sorularak ziyaretçi alınacak.

TÜYAP Eskişehir Tarım Fuarı 1-5 Eylül Tarihleri Arasında Düzenlenecek

TÜYAP tarafından 30 Eylül- 4 Ekim 2020 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Eskişehir 2. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, 1-5 Eylül 2021 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açıyor. “Temassız Fuar Deneyimi” planlamasıyla hayata geçecek olan organizasyonda Türkiye’nin farklı bölgelerinde katılımcı firmalar yer alacak.

Eskişehir Ticaret Odası- Tüyap Fuar Merkezinde düzenlenecek olan organizasyon 1 Eylül 2021 tarihinde 10:00’da kapılarını açacak. Ülkemizde ve dünyada tarım ve hayvancılık sektörü kapsamında tüm gelişmelere yer verilecek organizasyonda yeni yatırım fırsatlarının elde edilmesi de mümkün. Organizasyonun özellikle genç girişimciler tarafından ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Etiketler