Çörek Otu Diyeti Nasıl Yapılır

Çörek Otu Diyeti Nasıl Yapılır

Merhaba, Çörek otu diyeti ile zayıflamak herkes için kolay ve sağlıklı bir yöntemdir. Çörek otunun zayıflama ve metabolizma düzenleme üzerindeki etkisi yurt dışındaki bir çok klinik tarafından belgelendirilmiş ve bir çok zayıflama koçunun haftalık diyet listelerinde vardır. Hadis-i şerifte duyurulduğu üzere şifalı bir bitkidir ve sağlık açısından kesinlikle herhangi bir sorun teşkil etmez.

Çörek otu diyeti nasıl yapılır

corek otu dıyeti nasil yapilir
Çörek otu diyeti nasıl yapılır

 

Çörek otu diyeti nasıl zayıflatır

Çörek otunun zayıflama üzerindeki etkisi metabolizmayı düzenlemesi ve hızlandırması ile mümkün oluyor. Çörek otu aynı zamanda vücudu temizlemesi ve bu sayede biriken toksinleri vücut dışına atılması sağlanmaktadır. Tabi ki bir çok besin maddesi de bu görevi görüyor ancak en sağlıklı ve diğer tüm yönleri ile vücuda en fazla faydayı sağlaması sebebiyle çörek otu 1 adım önde

Çörek otu diyeti ile ödem atma

Zayıflamak için en önemli unsurların başında vücuttaki ödem gelir ve dönem dönem bu ödem bizi oldukça kilolu gösterebilir. Bu ödem dengesini sağlamak içinde çörek otu diyeti tavsiye edilmektedir. Çörek otunun vücuttaki ödemi temizlemede kusursuz bir etkisi vardır. 2 haftalık çörek otu diyeti ile vücuttaki ödemin nasıl azaldığını kesinlikle gözlemleyeceksiniz.

 

Çörek otunu düzenli olarak tükettiğiniz takdirde vücudunuzdaki ödem ve şişlikler yok olacaktır.

 

Çörek otu diyeti nasıl yapılır

Çörek otu diyeti nasıl yapılır
Çörek otu diyeti ile ödem atma

Çörek otu diyeti denildiğinde sadece  çörek otu tüketilmesi veya buna benzer bir formül aklınıza gelmesin. Çörek otu ve diyet başlıklarını ayrı ayrı ele alıyoruz. Günlük tüketimimizi 3 değil 5 öğüne çıkarıyoruz. Yani az az ve sık sık yiyoruz. Günlük harcadığımız kalorinin günlük aldığımız kaloriden çok olmamasına önem veriyoruz ve sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı oranında çörek otu tüketiyoruz.Ara öğünlerde tükettiğiniz sulu yemek veya yardımcı yemeklerin içine de katmayı ihmal etmiyoruz ve son olarak gece uyumadan önce bir bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı daha çörek otu koyup güzel şekilde karıştırın ardından ılık şekilde için ve bu sıvının ardından daha bir şey yemeyin. Uykunuza dalın. Çörek otu sizin metabolizmanıza müdahale ederek yediklerinizi daha hızlı yakmanıza, ödem ve şişlik dengenize olumlu etki sağlayacaktır.

 

Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı, ara öğünlere serpme ve uyumadan önce 1 çay kaşığı kadar ılık suya

 

Çörek otu diyeti ne kadar zayıflatır

Bu tür soru başlıklarına ne tür cevaplar verilirse verilsin bu yanıltıcı olur. Çörek otu diyeti ile haftada 5 kilo, çörek otu diyeti ile 20 günde 7 kilo gibi başlıklar görüyoruz ve bunu yanlış buluyoruz. Çörek otu yemek ile kimse zayıflamaz! Çörek otu yapılan diyete büyük ölçüde katkı sağlayarak diyetinize ek olarak vücudunuzdaki yağ yakma oranı ile ödem atma oranını arttırır ve bu katkı motivasyon sağlar bununla beraber yarattığı tokluk hissi ile sizi gıda maddelerinden bir miktar daha uzaklaştırarak kilo vermenizde öncü bir rol oynar.

Çörek otu diyeti ile ne kadar kilo verilir

Çörek otu diyeti ile ödem atma
Çörek otu diyeti ile ne kadar kilo verilir

 

Şunu belirte biliriz ki çörek otu diyeti ile ayda 4-8 kilogram arası kilo vermeniz kesinlikle mümkün olacaktır. Bunun yukarısına çıkmak daha fazla kilo vermek sizin elinizdedir ancak bu kadar hızlı kilo vermenin ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır. Çörek otu diyeti ile ne kadar kilo verilir sorusunun cevabı sizi yanıltabilir. Bizim tavsiyemiz az az uzun vadede ve kalıcı zayıflamayı hedef haline getirmenizdir.

 

Çörek otu vücuda fayda sağlamaktan daha ileriye giderek arındırır, karaciğer, mide ve bağırsakları temizler.

 

Çörek otu diyeti iştah kapatır

Bir bünyenin ne kadar hızlı veya yavaş kilo vereceği çok değişken bir algoritmadır. Her bünye için gıda maddelerinin vücutta yarattığı antioksidan tepki ve fayda zarar dengesi değişkendir. Ancak bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek olarak Çörek otu iştah kapatıcı bir özelliğe sahiptir.

Çörek otu diyeti

Hızlı ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olması ile bilimsel olarak onaylanmış bir gıda maddesidir çörek otu. Kilo verme üzerindeki en önemli etkileri düzenli kullanım ile kısa süre sonra iştahınızın oldukça kesilmesidir. Çok yemek yiyen ve kendimi kontrol edemiyorum diyen kişiler için yemek öncesi, ara öğün ve yemek sonralarında kullanıldığı takdirde 2 hafta sonunda oldukça belirgin iştah azalması görünecektir. Şu yanılgıya kapılmamak lazım ki çörek otu tüketimine başlandığı gün etkisini göstermesini beklemek hayalcilik olur.