2.El Üst Yaş Sınırındaki Arabaya Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

2.El Üst Yaş Sınırındaki Arabaya Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

2.El En Üst Yaş Sınırındaki Arabaya Hangi Bankalar Kredi Veriyor?


2. el taşıt kredisi üst yaş sınırı bizim ülkemizde diğer ülkelere nazaran daha yukarıda olsa da hala tatminkar değil. 2. el taşıt kredisinde üst yaş sınırındaki arabalara kredi veren bankalar müşteri kazanıyor.

 

İkinci el üst yaş sınırındaki arabaya kredi veren bankalar

İkinci el üst yaş sınırındaki arabaya kredi veren bankalar
İkinci el üst yaş sınırındaki arabaya kredi veren bankalar

 

Bankaların tamamı sıfır ve 2.el araçlar için kredi imkanı sağlamaktadır. Ama ikinci el araçlar da aracın marka ve modeli haricinde bankaların aradığı en büyük etken üst yaş sınırıdır. Alacağınız aracın kasko bedelinin %70 kadar kredi kullanmak istiyorsanız şayet bu yaş sınırını mutlak göz önünde bulundurmalısınız. Aksi taktirde kesinlik ile alacağınız 2.el taşıt için bankalardan kredi alamazsanız. Çoğunluk ile 2.el araçlar için 5 yaş sınırı arayan bankaların bazılar 7 bazıları ise 12 yaşa kadar kredi vermektedir. Peki, hangi bankalar ve firmalar 11.12 yaşa kadar alacağınız 2.el araç için kredi veriyor ? işte o harika bankalar.!

Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?
Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

 

Sıfır arabaların marka ve model ayırt etmeksizin kredi veren bankalar iş 2. el araç alımına gelince ne yazık ki bazı kriterleri aramaktadır. Bunların en başında ise üst yaş sınırı olmaktadır. Bankaların nerede ise tamamı ikinci el araçlar için üst yaş sınırı olarak 5 yaşı aramaktadır. Fakat öyle bankalar var ki bu baş sınırı 7 yaşa hatta 11 ile 12 yaşa kadar çıkarmaktadır. Şimdi sıra 7 En Uzun Vadeli Araç Kredisi Veren Bankalar ‘dan sonra en üst yaş sınırına kadar araç kredisi veren bankaları tanıtmaya geldi. İşte 5 yaşın üzerindeki araçlara kredi veren bankalar. Ama ilk önce en çok merak edilen bankaların araç kredileri için uyguladıkları yaş sınırlarına ve kredi oranlarına değineceğiz.

10 Yaş Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir


Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?
Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

 

Akbank 2. El Taşıt Kredisinin Yaş Sınır Ne Kadar?

Hep söylediğim gibi özel bankalarda benimde en çok tercih ettiğim banka Akban’dır. Bunun en büyük sebebi ise gelir belgesiz olarak kredi vermesidir.! Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi olarak nasıl ihtiyaç kredisi aldığımı kanıtlı bir şekilde sizlere anlatmıştım. Şimdi ise Akbank’ın 2.el taşıt kredisi için uygulamış olduğu yaş sınırı ve % olarak kredi verme imkanlarından bahsedeceğim. Her türlü sıfır araç alımları için kredi olanağı sağlayan banka 2.el taşıt alımları içinde kredi vermektedir. Banka 2.el taşıt için yaş sınırı olarak 5 seneyi geçmemiş olmasını istemektedir. Ayrıca Akbank 60 ay vadeli olarak 2.el taşıt alımları için müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. 120.000 TL kadar araç kredileri için %70 oranında kredi çıkaran banka 120.000 TL üzerindeki araçlar için ise %50 kasko bedeline kadar kredi vermektedir.

 

Akbank 2. El Taşıt Kredisinin Yaş Sınır Ne Kadar?
Akbank 2. El Taşıt Kredisinin Yaş Sınır Ne Kadar?

 

 

120.000 TL için 84.000 lira 2.el araç kredinizi Akbank üzerinden kullana bilirsiniz demektir.

 

Bankanın vade süresi arttıkça kredinin faiz oranlarının düşmesi ise benim ayrıca hoşuma giden bir özelliğidir. Şayet bu imkanlar ile Akban’dan 2.el taşıt kredisi almak istiyorsanız tek yapmanız gereken buradaki başvuru formunu doldurmanız ‘dır. Aracınızı alalı 1 ay olsa dahi Akbank’dan bu şekilde 2.el araç kredisi kullana bileceğinizi’de lütfen unutmayınız.

Yapı Kredi 2.El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Kaça Kadar?


Yapı Kredi Bankası 2 el taşıt kredisi başvurusu
Yapı Kredi Bankası 2 el taşıt kredisi başvurusu

Yapı Kredi Bankası 2 el taşıt kredisi başvurusu

Bireysellerin özel bankalardan 2.el taşıt alımı için tercih ettikleri bir diğer banka ise Yapı Kredi bankasıdır. Yapık Kredi her ne kadar da bir çok banka gibi 60 ay vadeli araç kredisi vermiyor olsa’da 2.el araç kredisi için uyguladığı üst yaş sınırı bir harika.! Banka bütün alacağınız 2.el taşıtlar için 10 yaşa kadar kredi çıkarmaktadır. Şayet alacağınız ikinci el araç 5 yaştan büyük ve 10 yaşından büyük değil ise kesinlik ile 2.el araç kredisi kullanmak için Yapı Kredi bankasını tercih etmenizi tavsiye ederim.! Bankaya 7/24 olarak 444-0-444 / 0-850-222-0-444 çağrı merkezlerinden ulaşabilirsiniz. Bankanın güncel kredi faiz oranları ile hesaplama işlemlerini ise buradaki sayfadan sağlaya bilirsiniz. Açılan formu lütfen sizin için oluşturmuş olduğumuz şekilde doldurunuz ve sonra ” HESAPLA” deyiniz.

 

TEB 2 El Taşıt Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

 

2. el taşıt kredisi üst süresi için merak konusu olan bir diğer bankamız TEB ‘dir. Türkiye Ekonomi Bankası olarak’da bilinen bu bankamızda sıfır olduğu gibi 2.el taşıt alımları içinde kredi olanağı sağlar. TEB bankası oluşturmuş olduğu TEBCETELEM İnternet sayfasından müşterilerine 7 yaşa kadar araç kredisi vermektedir. Gerçekten bu yaş sınırı bir banka için harika bir şey. Ancak kötü olan yanı ise araç yaşının artması ile birlikte buna ters orantıda araç kredisinin vadesinin kısalmasıdır. TEB bankasının 2.el araç kredilerinde uyguladığı vade yaşa göre ise şu şekilde oluşur.

7 yaşındaki ikinci el araç için en fazla 12 ay vade, 6 yaşındaki araç için ise en fazla 24 ay vade, 5 yaşına en fazla 36 ay vade, 0 ile 48 ay yani 4 yaşındaki araçlar için ise en fazla 48 ay vadeler ile geri ödeme ikanı sağlamaktadır.

 

TEB 2 El Taşıt Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir

 

Tüm yaş sınırları için TEB bankasının uyguladığı kredi miktarı ise sizinde tabloda gördüğünüz gibi %70 ‘dir. Yani 100.000 lira kasko değeri olan bir araç için banka 70.000 liraya kadar size kredi çıkarır.

 

8, 10 Yaş Araç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?


12 Yaşa kadar 2 el araç kredisi veren bankalar

2.el için üst yaş sınırının en fazla olan bankaları sizler için araştırdık. Bu bankalardan 10 yaşına hatta anlaşmalı olarak araç satışı yapan oto galeri ile araç almanız durumunda 12 yaşa kadar olan araçla dahi kredi alabilirsiniz. 12 yaşa kadar anlaşmalı olan oto galerileri Sahibinden sitesinden bulabilirsiniz.

Yapı Kredi 10 yaş 2. el taşıt kredisi, TEB 7 yaş e. el taşıt kredisi, Vakıfbank 5 yaş 2. el taşıt kredisi, Ziraat bankası en fazla 5 yaşına kadar 2. el taşıt kredisi, Türkiye Halk Bankası en fazla 5 yaşını geçmeyecek 2. el taıt kredisi, Garanti bankası en fazla 5 sene 2. el taşıt kredisi, QNB Finansbank kredi vadesi ile 6 ile 8 yaş 2. el taşıt kredisi olarak başvuruları kabul etmektedir.

1 YORUM

  1. Avatar

    https://oiyi.net/instagram-takipci-satin-al/ size mi ait bu site. takipçi satın almak istiyorum ben ama oradan cevap vermediler